Всъщност въпросът наистина е много сложен. Като минимум, ако въведете такава заявка в търсачката, можете да намерите хиляди форуми и статии от различни видове. Ще има много отговори и всички са различни.
Според мен всеки решава този въпрос за себе си. Ако въпреки всичко се чувствате некомфортно, да се свържете с таролог, тогава е по-добре да не го правите. По този въпрос, както и във всички останали, е по-добре да се доверите на вътрешния си глас, а не на нечии думи и мнения.
Бих искала обаче да споделя информация за това какво представлява и как всъщност работи, за да развея евентуално нечии съмнения.
Около Таро всички любители много обичат да създават такава мараня на мистика. Купуваш колода – и край, вече се чувстваш посветен във фината материя, можете да направите мистериозен външен вид и да кажете на другите, че знаете повече. В зависимост от характера, някои хора им харесва да мислят за себе си като за „тъмни“ и силно да крещят, че картата „Дяволът“, им е любима. Следват черни свещи (или като цяло свещи), черни покривки, колоди като Таро Бафомет (само защото върху него са нарисувани ужасни мистериозни малки дяволи), пръстени, черни дрехи, черен грим и т.н. Ако, не дай Боже, такъв таролог започне да работи с хора - той дава своя принос, за това че всички да вярват, че Таро е нещо тъмно и страшно. Добре щеше да е, ако такъв таролог прочете поне малко от бялата мъничка книжка, която върви с колодата. Повечето от тези другари, от мързел, декларират, че имат Дар, няма нужда да четат или изучават нищо и транслират своите фантазии.